Chcem betónovú garáž – čo ma čaká?

Potrebujete garáž a po dlhom rozhodovaní, či voliť to najlacnejšie riešenie, sa nakoniec rozhodnete vybrať si garáž betónovú. Lenže napriek tomu vo vás tak trochu hlodajú pochybnosti. Vybral / a som si správne? Pýtate sa sami seba.
Pochybnosti pri rozhodnutí sú pochopiteľné. Ale nemáte sa čoho báť.

Investujete na roky dopredu

Je jasné, že aj keď je už hotová vec, že betónová garáž sa stane na ďalšie roky úkrytom pre váš automobil, ešte stále možno v kútiku duše pochybujete, či ste sa napríklad nemali rozhodnúť inak. Ale pokojne si za svojím rozhodnutím stojte a ničoho sa nebojte. Je dokázané že je to najlacnejšie garážovanie ale za to ponúknu najväčší komfort.
Neinvestujte zbytočne do komplikovanej výstavby !

Je len na vás, aké riešenie si vyberiete

Teda o svojom rozhodnutí nepochybujte, je správne. Čo vás ale čaká, ešte než k vám prefabrikovaná betónová garáž doputuje? V zásade ide hlavne o to, pripraviť pre ňu pôdu, a to doslova. V prvom rade zrovnať terén v mieste, kde má chystaná garáž stáť. Dajte si s tým prácu, nezabudnite všetko dobre rozmerať, použiť vodováhu. Jedine tak si zaistíte dokonalú rovinu. Je potom na vás, či zvolíte základovú dosku alebo len základové pásy.

Žiadna základová doska !

V čom je rozdiel?
Pod betónovú prefabrikovanú garáž nepotrebujete základovú dosku , stačia základové pásy (resp. pätky) !
Základové pásy sa nachádzajú iba v prednej a zadnej strane na šírku garáže, zatiaľ čo základová doska je celoplošná. Ale pozor.
Ak by sa jednalo len o betón bez vystuženia, potom nejde o kvalitný základ prebetónovú garáž z jedného kusu.

Základové pásy sú úplne dostačujúce.
To je teda všetko, čo sa po vás žiada.

Ďalšie užitočné rady

Ako zvýšiť hodnotu svojho rodinného domu

Či sa už pripravujete bývať do svojho nového domu alebo ho predávate, resp. o ňom premýšľate ako o dlhodobejšej investícii, vždy  sa nájde niekoľko úprav, ktorými ho môžete vylepšiť. Z tých menej komplikovaných a ľahko uskutočniteľných vyťaží naozaj každý. Garáž dokáže zvýšiť hodnotu Vášho domu aj o 10%

čítať ďalej

Bezpečnosť v garáži!

Ak budujete garáž, mali by ste vedieť, že garáže sú samostatné požiarne úseky a pokiaľ je garáž priamo prepojená s interiérom domu, je nutné ju uzatvárať protipožiarnymi dverami. A ak susedí garáž s obytnými miestnosťami, nesmie byť priezvučnosť deliacich konštrukcií väčšia ako 53 dB.

čítať ďalej

Nezabúdajte na poistenie garáže

Zaobstarať si garáž je veľmi dôležitý krok. Zaistíte tak ochranu svojmu vozidlu pred lupičmi, nepriazňou počasia. Garáž sa rozhodne oplatí, pretože vám vydrží dlhé roky a dá sa navyše použiť nielen pre zaparkovanie vozidla, ale aj pre rad ďalších účelov. Mali by ste si ale garáž tiež poistiť. Uvidíte, že sa to môže hodiť.

čítať ďalej

Kontaktný formulár

Napíšte nám a my sa Vám čoskoro ozveme.