Kúpili ste si garáž – jej osadenie je jednoduché !

Kúpite si garáž. Po dlhých úvahách padlo konečné rozhodnutie na garáž betónovú. Samozrejme ste zvažovali aj iné varianty, ale nakoniec vám ako najvhodnejšie riešenie pre budúcnosť vyšla práve táto garáž. Teraz si ale nie ste istí, či ste všetko pripravili správne a osadenie prebehne hladko.

Stačia základové pásy

Predovšetkým sa nebojte. Aj keď umiestnenie hotovej betónovej prefabrikovanej garáže možno vyzerá na prvý pohľad zložito, opak je pravdou. Je to veľmi jednoduché. Samozrejme nesmiete podceniť prípravu. Stačia betónové základové pásy alebo pätky, základová doska nie je potrebná. V zásade platí, že celá garáž je postavená rýchlo. Technici, ktorí privezú garáž na nákladnom aute a osadia ju autožeriavom to zvládnu počas jediného dňa len za pár hodín.

Potrebujete dostatok miesta

Možno trochu pochybujete, ale naozaj je to tak. Prefabrikovaná betónová garáž sa osadzuje na vopred určené miesto veľmi ľahko. Čo máte pre úspešné vykonanie akcie vlastne urobiť, keď už máte hotovú prípravu pod garáž, čiže buď základové pásy  alebo základové pätky? Predovšetkým je potrebné zabezpečiť v okolí budúcej garáže dostatok voľného miesta, aby sem mohla zájsť ťažká technika v podobe ťahače s podvalníkom, na ktorej je garáž prevážaná.

Všetko pôjde hladko

Myslite tiež na dostatok priestoru pre autožeriav, ktorý zaistí uchopenie betónové garáže z jedného kusu z podvalníku a jej presun na určené miesto. Ak neuchováte nič náhode, presun prebehne hladko a rýchlo. Na vás je predovšetkým prichystať kvalitné základy, nič viac. Ak sa vám to podarí, je vlastne polovica práca za vami. Samotné umiestnenie garáže bude potom bezproblémové. Horšie by to bolo, keby ste základy podcenili, potom by mohli nastať problémy. Na deň D, kedy všetko vypukne si pripravte hlavne pevné nervy a uvidíte, že všetko pôjde hladko.

Ďalšie užitočné rady

Ako zvýšiť hodnotu svojho rodinného domu

Či sa už pripravujete bývať do svojho nového domu alebo ho predávate, resp. o ňom premýšľate ako o dlhodobejšej investícii, vždy  sa nájde niekoľko úprav, ktorými ho môžete vylepšiť. Z tých menej komplikovaných a ľahko uskutočniteľných vyťaží naozaj každý. Garáž dokáže zvýšiť hodnotu Vášho domu aj o 10%

čítať ďalej

Bezpečnosť v garáži!

Ak budujete garáž, mali by ste vedieť, že garáže sú samostatné požiarne úseky a pokiaľ je garáž priamo prepojená s interiérom domu, je nutné ju uzatvárať protipožiarnymi dverami. A ak susedí garáž s obytnými miestnosťami, nesmie byť priezvučnosť deliacich konštrukcií väčšia ako 53 dB.

čítať ďalej

Nezabúdajte na poistenie garáže

Zaobstarať si garáž je veľmi dôležitý krok. Zaistíte tak ochranu svojmu vozidlu pred lupičmi, nepriazňou počasia. Garáž sa rozhodne oplatí, pretože vám vydrží dlhé roky a dá sa navyše použiť nielen pre zaparkovanie vozidla, ale aj pre rad ďalších účelov. Mali by ste si ale garáž tiež poistiť. Uvidíte, že sa to môže hodiť.

čítať ďalej

Kontaktný formulár

Napíšte nám a my sa Vám čoskoro ozveme.