Úložný systém v garáži

Neporiadok ?! Lezie vám na nervy, či už sa týka záhrady, izby, alebo pracovného stola. Vaša pýcha rodinného domu – garáž by nemala byť výnimkou poriadkumilovnosti, ak v nej časom nechcete loviť samotné auto.

Vieme, o čom píšeme. A s nami ďalšie tisícky mužov, ktorá sa rozhodli, že si v garáži spravia dielničku. Voľný priestor predsa treba využiť. To je pravda, ale je potrebné si to aj premyslieť. Inak zostane vaša garáž časom zahádzaná všetkým prebytkom a smeťami.

Od pneumatík až po galériu obrazov

Garáž je skutočne priestorom, ktorý znesie všeličo, ak zachováte jednu jedinú podmienku: organizovanosť. V garáži môžete uskladniť športové potreby, záhradné náradie, bicykle, pracovné veci či celú hudobnú aparatúru. Je však dôležité, aby boli zadelené a správne usporiadané.

Nejde len o rozmiestnenie regálov, stojanov a políc, ale aj o vašu disciplínu. Neodložiť pracovné náradie do prvého kúta, ktorý zbadáte, ale vrátiť ho na pôvodné miesto. Ak si vybudujete správne návyky, vaša garáž bude svietiť čistotou.

Ako začať?

V prvom rade záleží na tom, akú veľkú garáž máte alebo potenciálne plánujete mať. Od toho sa odvinie, čo všetko do nej zmestíte okrem auta. Najprv si preto rozmyslite, na čo chcete garáž využívať. Spíšte všetky veci, ktoré by ste do nej chceli uskladniť. Potom si plán nakreslite na papier. Myslite na to, kde by mali byť elektrické rozvody, ak v nej chcete „majstrovať“ alebo skúšať s kapelou.

Inteligentná organizácia

Rozdeľte ju do niekoľkých častí, pričom veci usporiadajte podľa účelu, na ktorý ich chcete použiť (do záhrady, na šport, do auta,…). Na drobné veci si zaobstarajte krabice alebo boxy, ktoré označíte ceduľkou s názvom.

Na stenách šetria miesto a pekne vyniknú koľajničky, na ktoré viete zavesiť lopatu, hrable, bicykle, ale aj metlu či iné pomôcky na upratovanie. Úložné systémy sú vyrobené z rôznych materiálov. Vyberajte si také, ktoré sú z pevného materiálu a ktoré umožňujú zavesiť väčšie i objemnejšie predmety.

Ďalšie užitočné rady

Ako zvýšiť hodnotu svojho rodinného domu

Či sa už pripravujete bývať do svojho nového domu alebo ho predávate, resp. o ňom premýšľate ako o dlhodobejšej investícii, vždy  sa nájde niekoľko úprav, ktorými ho môžete vylepšiť. Z tých menej komplikovaných a ľahko uskutočniteľných vyťaží naozaj každý. Garáž dokáže zvýšiť hodnotu Vášho domu aj o 10%

čítať ďalej

Bezpečnosť v garáži!

Ak budujete garáž, mali by ste vedieť, že garáže sú samostatné požiarne úseky a pokiaľ je garáž priamo prepojená s interiérom domu, je nutné ju uzatvárať protipožiarnymi dverami. A ak susedí garáž s obytnými miestnosťami, nesmie byť priezvučnosť deliacich konštrukcií väčšia ako 53 dB.

čítať ďalej

Nezabúdajte na poistenie garáže

Zaobstarať si garáž je veľmi dôležitý krok. Zaistíte tak ochranu svojmu vozidlu pred lupičmi, nepriazňou počasia. Garáž sa rozhodne oplatí, pretože vám vydrží dlhé roky a dá sa navyše použiť nielen pre zaparkovanie vozidla, ale aj pre rad ďalších účelov. Mali by ste si ale garáž tiež poistiť. Uvidíte, že sa to môže hodiť.

čítať ďalej

Kontaktný formulár

Napíšte nám a my sa Vám čoskoro ozveme.