Je potrebné stavebné povolenie k betónovej prefabrikovanej garáži?

Predovšetkým je potrebné zdôrazniť, že k stavbe betónovej garáže, respektíve teda k osadeniu betónovej prefabrikovanej garáže - nepotrebujete žiadne stavebné povolenie.

To je skutočne veľká výhoda. Nečaká vás žiadne martýrium na stavebnom úrade, nepotrebujete sa s nikým dohadovať. Naproti tomu, ak by ste poňali úmysel stavať si garáž svojpomocne, chtiac-nechtiac by ste museli na stavebný úrad vyraziť.

Do 25 m2

Podľa zákona je garáž objektom, ku ktorému potrebujete náležité dokumenty. Pred realizáciou stavby musíte na stavebnom úrade odovzdať projektovú dokumentáciu spolu s ohlásením drobnej stavby. Takéto papiere od vás bude stavebný úrad vyžadovať pri stavbe s pôdorysom menším ako 25 m2.

Ohlásenie o drobnej stavbe obsahuje údaje o stavebníkovi a stavbe a priložiť k nemu treba i doklad, ktorým preukážete vlastníctvo či iné právo k pozemku, na ktorom chcete stavať. Ak sa vám už teraz krúti hlava z vybavovačiek, máme pre vás tip. Naša firma vám projektovú dokumentáciu k montovanej garáži vypracuje úplne zdarma.

 

Nad 25 m2

Čo ak je vaša stavba väčšia ako 25 m2? Projektovú dokumentáciu v tomto prípade nahrádza stavebný projekt na stavebné povolenie. Zákon ustanovuje, že musí byť vypracovaný profesionálnym architektom. Zaistí sa tak celková bezpečnosť stavby. Stavebný projekt totiž musí zahŕňať informácie o budúcej prevádzke či vplyve na životné prostredie a zdravie ľudí. Kde takéhoto architekta zohnať?

Musí mať čas, a ak ho už má, cenovo sa pohybuje v hladine niekoľko sto eur. Dobrou správou je, že vám vieme pomôcť i v tomto prípade. Na základe dohodnutého pôdorysu garáže vám poskytneme nášho firemného architekta, ktorý vám vypracuje kompletný stavebný projekt k montovanej garáži. Cena je 250 eu

Ďalšie užitočné rady

Ako zvýšiť hodnotu svojho rodinného domu

Či sa už pripravujete bývať do svojho nového domu alebo ho predávate, resp. o ňom premýšľate ako o dlhodobejšej investícii, vždy  sa nájde niekoľko úprav, ktorými ho môžete vylepšiť. Z tých menej komplikovaných a ľahko uskutočniteľných vyťaží naozaj každý. Garáž dokáže zvýšiť hodnotu Vášho domu aj o 10%

čítať ďalej

Bezpečnosť v garáži!

Ak budujete garáž, mali by ste vedieť, že garáže sú samostatné požiarne úseky a pokiaľ je garáž priamo prepojená s interiérom domu, je nutné ju uzatvárať protipožiarnymi dverami. A ak susedí garáž s obytnými miestnosťami, nesmie byť priezvučnosť deliacich konštrukcií väčšia ako 53 dB.

čítať ďalej

Nezabúdajte na poistenie garáže

Zaobstarať si garáž je veľmi dôležitý krok. Zaistíte tak ochranu svojmu vozidlu pred lupičmi, nepriazňou počasia. Garáž sa rozhodne oplatí, pretože vám vydrží dlhé roky a dá sa navyše použiť nielen pre zaparkovanie vozidla, ale aj pre rad ďalších účelov. Mali by ste si ale garáž tiež poistiť. Uvidíte, že sa to môže hodiť.

čítať ďalej

Kontaktný formulár

Napíšte nám a my sa Vám čoskoro ozveme.