Jednoduché rady ako sa postarať o garážovú bránu

Garážová brána vyžaduje určitú pravidelnú údržbu rovnako, ako všetky ostatné veci v našom živote. Napriek moderným materiálom a technológii výroby má brána komponenty, ktoré potrebujú občasný zásah pre lepšiu funkčnosť. O čo by sme sa mali starať v prípade garážovej brány?

Nečistoty pod bránou

Najčastejším problémom pri poruchách garážovej brány bývajú nečistoty, ktoré pod ňu nafúka vietor. Všetko od lístia cez štrk a prach dokážu s tesnením narobiť poriadny problém. Garážová brána tak nedosadá úplne dole a jej kvality sa vytrácajú. Pravidelným upratovaním priestoru pod bránou sa tomuto problému vyhnete.

Mazanie

Niektoré pohyblivé časti kovania a pántov brány treba čas od času namazať. Podobne ako pri dverách sa trenie časom zvyšuje a novým mazadlom (priamo určeným na pohyblivé časti brány) zabezpečíte opäť plnú funkčnosť všetkých komponentov.

 

Zájdený prach

Pri výmene okien vám skúsení majstri poradia, aby ste ich neotvárali počas prašných prác, ktoré budú nasledovať pri rekonštrukcii bytu. Prachové častice sa môžu dostať do mechanizmu, ktorý následne znehodnotia. Podobne je to aj pri garážovej bráne. Keď sa nabudúce rozhodnete rezať niečo, z čoho sa veľmi práši, vezmite to od brány ďalej alebo ju držte zavretú, kým prach nesadne.

 

Pohon

Motor a ostatné elektrické súčasti automatických garážových brán by sme mali chrániť najmä pred vlhkým prostredím. Ak bránu nevystavíme napospas nadmernému vlhku, jej elektronika sa nám odvďačí ďalšími rokmi poctivej práce.

Ďalšie užitočné rady

Ako zvýšiť hodnotu svojho rodinného domu

Či sa už pripravujete bývať do svojho nového domu alebo ho predávate, resp. o ňom premýšľate ako o dlhodobejšej investícii, vždy  sa nájde niekoľko úprav, ktorými ho môžete vylepšiť. Z tých menej komplikovaných a ľahko uskutočniteľných vyťaží naozaj každý. Garáž dokáže zvýšiť hodnotu Vášho domu aj o 10%

čítať ďalej

Bezpečnosť v garáži!

Ak budujete garáž, mali by ste vedieť, že garáže sú samostatné požiarne úseky a pokiaľ je garáž priamo prepojená s interiérom domu, je nutné ju uzatvárať protipožiarnymi dverami. A ak susedí garáž s obytnými miestnosťami, nesmie byť priezvučnosť deliacich konštrukcií väčšia ako 53 dB.

čítať ďalej

Nezabúdajte na poistenie garáže

Zaobstarať si garáž je veľmi dôležitý krok. Zaistíte tak ochranu svojmu vozidlu pred lupičmi, nepriazňou počasia. Garáž sa rozhodne oplatí, pretože vám vydrží dlhé roky a dá sa navyše použiť nielen pre zaparkovanie vozidla, ale aj pre rad ďalších účelov. Mali by ste si ale garáž tiež poistiť. Uvidíte, že sa to môže hodiť.

čítať ďalej

Kontaktný formulár

Napíšte nám a my sa Vám čoskoro ozveme.